Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Škola sa aktívne zúčastnila charitatívnej módnej prehliadky

Dňa 30. 11. 2019 sa uskutočnila v Spišskej Belej charitatívna módna prehliadka pre 6-ročného chlapčeka Luku.

Na podujatí sa prezentovala aj naša škola, ktorá prispela módnou kolekciou. Hlavnou organizátorkou podujatia bola Diana Majlenderová zo Spišskej Belej.

Cieľom módnej prehliadky bolo vyzbierať peniažky na liečbu mladého chlapca zo Spišskej Belej, ktorý má viacero liečebných diagnóz, no napriek tomu bojuje a sám rozdáva svojmu okoliu pozitívnu energiu.

  

  

  

  

  

Vianočný večierok školy sa vydaril

V pondelok 16. decembra 2019 zorganizovalo vedenie našej školy v kežmarskom kine Vianočný večierok.

Podujatie pozostávalo z premietnutia slovenského filmu Loli paradička. Po premietnutí filmu sa pódium kina premenilo na kultúrne vystúpenia žiakov zo všetkých našich elokovaných pracovísk. Na pódiu sme tak mohli obdivovať spev, no najmä výborné tanečné vystúpenia na slovenské, maďarské i rómske piesne. Vianočný večierok bol krásnym ukončením kalendárneho roka a milým darčekom aj pre vedenie našej školy, pretože všetky vystúpenia boli na vysokej úrovni a pripravené s láskou k pohybu a radosti zo života.

Šľahačkou na celom programe bola účasť vnučky resp. dcéry husľových virtuózov Jána Berkyho – Mrenicu či Eugena Botoša Barbora Botošová, ktorá je pokračovateľkou odkazu slávneho hudobného rodu. I preto malo podujatie výbornú atmosféru a vysokú kvalitu, pretože o výbornú muziku a krásne tanečné výkony nebola núdza.

  

  

  

  

  

  

Naša škola sa opäť predstavila na módnej prehliadke

Módna prehliadka komunitnej značky VYVA sa uskutočnila 12. 12. 2019 na móle v košickom Kulturparku a predstavila sa na nej s upcyklovanou kolekciou Denimu.

Túto prehliadku obohatila i priama účasť našej školy, ktorá predstavila svoju módnu kolekciu s názvom Vzkriesenie.

Predvádzacia kolekcia bola z recyklovaných materiálov. Nové modely využili tentoraz ako podklad staré džínsy. Textilný odpad tak opäť vrátili späť na svetlo sveta a dali im druhú šancu.

Kolekcie boli vkusné, jednoduché a sú aj cenovo dostupné čiže dáva možnosť každej žene si vytvoriť vlastnú odevnú kolekciu.

Na úspechu záverečnej módnej prehliadke komunitnej značky VYVA, ktorá predstavila svoju najnovšiu denimovú kolekciu, mala svoj významný podiel i naša Súkromná spojená škola Biela Voda 2 z Kežmarku!

 

Zdroj: výmenníky, kulturpark

Foto: Adriána Šedová

  

  

  

  

Medailový úspech našich učiteľov na volejbalovom turnaji

V piatok 13. decembra 2019 sa uskutočnil tradičný volejbalový turnaj učiteľov kežmarských stredných škôl.

Turnaj sa uskutočnil v telocvični na SOŠ Kušnierska.

Zúčastnilo sa ho i družstvo našej školy, ktoré v náročnej konkurencii dosiahlo pekný úspech, pretože obsadilo na turnaji celkové tretie miesto. Víťazom sa stala domáca SOŠ Kušnierska.