Vitajte na stránke Súkromnej spojenej školy, Biela voda, Kežmarok

Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Ocenenie Slovenka roka 2021 získala aj riaditeľka našej školy Anna Jurgovianová
Festival študentského remesla, ktoré organizujeme, je najvýznamnejším podujatím školy
Vyučovací proces, pomáhame i v kurzoch slovenského jazyka pre Ukrajincov
Vyučovací proces, odbor kaderníčka
Vyučovací proces, odbor stolár, prezentácia na Festivale študentského remesla
Pravidelná účasť našich žiakov na mestských, regionálnych i republikových podujatiach
Naše výrobky sú pre širokú verejnosť zaujímavé i inšpirujúce
Babičkina chyža, ktorú prevádzkujeme v centre Kežmarku, je našou pýchou v oblasti turizmu

Práca našich žiakov s tematikou Vianoc s názvom „Recyklované Vianoce“ je odzrkadlená na online výstave.

Posúďte, či naši žiaci a pedagógovia majú zmysel pre inšpiráciu, jedinečnosť a originalitu! Nie je naša školská výstava úžasná?

Od 10. decembra 2021 sme opäť v centre mesta otvorili našu Babičkinu chyžu, ktorú spravujeme ako výstavný priestor pre širokú verejnosť. Je to naša stála reklama, kde taktiež ponúkame naše výrobky či už na pozeranie alebo na predaj. Babičkina chyža si už našla aj stálych i náhodných návštevníkov, a preto je potrebné sa o jej vzhľad starať denne.

Doteraz sme si ju pamätali ako Izbu remeselníckych tradícií, no od 10. decembra 2021 sme ju zmenili na chyžu vianočnú. V danom priestore nájde každý návštevník pestrú paletu vianočných nápadov, ktoré sa zrodili v mysliach učiteľoch a žiakoch našej školy. Návštevníci tu nájdu inšpirujúce a netradičné vianočné ozdoby, dekorácie či výtvory. Naši žiaci a učitelia sa krásne a často veľmi vtipne pohrali i s nenápadnými vianočnými detailmi a preto je potrebné si chyžu prejsť podrobne, aby ste našli v nej všeličo zaujímavé.

Pozitívnou správou pre každého návštevníka je fakt, že všetky veci s vianočnou tematikou sú na predaj!

Pridanou hodnotou veľkého počtu výrobkov je, že sú vyrobené z recyklovaných vecí, látok a materiálov. Okrem inšpirácie na krásne vianočné dekorácie či darčeky pre najbližších urobia nakupujúci kúpou predmetov dobrý skutok!

Kto hľadá zaujímavé vianočné darčeky alebo kto si chce doniesť domov krásnu vianočnú vychytávku, odporúčame navštiť našu Vianočnú chyžu! Tá aj takýmto krásnym a netradičným spôsobom sa nielen pripomína, ale prezentuje práce šikovných žiakov, ktorých vedú nielen kvalitní, ale na pestrosť a jedinečnosť Vianočnej Babičkinej chyže, aj inšpirujúci učitelia.

Babičkina chyža je otvorená v pracovných dňoch od 9.00 do 13.30 hodiny a je umiestnená na prízemí, v zadnom trakte budovy Mestskej knižnice, na Hlavnom námestí 64 v Kežmarku.

Vstup do Babičkinej chyži je zdarma, no vzhľadom na súčasné pandemické opatrenia je vstup v režime OP (očkovaní, prekonaní).