Vitajte na stránke Súkromnej spojenej školy, Biela voda, Kežmarok

Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Kam po strednej

Aj našej škole záleží na väčšom povedomí študentov o možnostiach štúdia na vysokých školách na Slovensku.

Preto dávame našim študentom do povedomia časopis Kam po strednej, ktorý práve zameriava na informácie o vysokých školách a študenti tam nájdu aj videoportál VŠ, Virtuálne DOD a iné užitočné informácie.

Časopis je u študentov obľúbený, pretože sa tam vždy dozvedia o novinkách z oblasti týkajúcej sa vysokoškolského štúdia.

Odkaz na časopis Kam po strednej: https://www.narodnekariernecentrum.sk/casopis

 

Odkaz na web Kam po strednej: www.nakac.sk

Festival študentského remesla 2022 - Sprievodné podujatia

Každý festival sa nezaobíde bez sprievodných podujatí, ktoré obohatia atmosféru každej akcie, pretože každý organizátor počíta s tým, že mu na jeho akciu prídu aj tí najmenší, ale aj tí skôr narodení.

I preto okolie Kežmarského hradu, kde bolo centrum festivalu, nepatrilo iba súťažiam, ale i rôznym akciám, ktoré ponúkali návštevníkom festivalu aj odreagovanie sa od súťažnej festivalovej atmosféry. Preto na hradnom nádvorí prebiehal stály kultúrny program, za hradnými múrmi bol vytvorený priestor pre rôzne súťaže a hry pre deti, pred hradom sa návštevníci mohli pozrieť na prácu starších remeselníkov, ale mohli navštíviť aj strašidelný dom, o ktorý bol opäť veľký záujem.

I preto Festival študentského remesla 2022 patril opäť k ozdobám spoločenského života v meste Kežmarok a bol aj akousi slávnostnou bodkou za školským rokom, pretože tento kežmarský festival je určený práve pre študentov. Je preto pozitívne konštatovať, že do Kežmarku prišli študenti zo škôl celého Slovenska, lebo to je obraz toho, že remeselných majstrov tu budeme mať stále.