Vitajte na stránke Súkromnej spojenej školy, Biela voda, Kežmarok

Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Tradičnými akciami sú počas Festivalu študentského remesla, ktorý organizuje kežmarská Súkromná spojená škola, aj dva sprievody účastníkov a organizátorov podujatia. Jeden je večerný v prvý deň podujatia a druhý je dopoludnia v druhý deň podujatia pred začiatkom festivalových súťaží.

Ten večerný je vždy lampiónový sprievod a býva na niečo zameraný. Tento rok to bude Lampiónový sprievod mestom pre strašidlá a strašidielka. Svoje centrum bude na parkovisku pri gréckokatolíckom chráme na Hviezdoslavovej ulici v Kežmarku. Uskutoční sa vo štvrtok 9. júna 2022 o 19.30 hod. Tradičným jeho ukončením bude bohatý kultúrny program, v ktorom vystúpi folková skupina Bravo, ktorá hrá vlastné, ľudové i moderné pesničky, ku ktorým zapája aj hovorené slovo. Na ich koncertoch tak určite nechýba humor a dobrá nálada. Na podujatí vystúpi aj spevák Davide Mattioli. Je to Talian, žijúci v Českej republike, ktorý si hraním a spevom splnil jeden veľký sen, a to rozdávať ľuďom radosť.

Historický sprievod mestom, ktorý sa uskutoční v piatok 10. júna od 8.30 hod. bude už patriť predovšetkým súťažiacim. Tí sa aj takýmto spôsobom predstavia celému Kežmarku, aby pozvali všetkých na festivalové súťaže, v ktorých budú práve oni súťažiť. Všetci budú oblečení v dobových krojoch svojho remesla, a keďže v sprievode nebudú chýbať ani organizátori sprievodných podujatí festivalu, určite sa bude na čo pozerať. Sprievod sa uskutoční v samotnom centre mesta. Začne spod Baziliky minor na Kostolnom námestí a ukončí sa pred Kežmarským hradom, kde na neho už nadviažu festivalové súťaže.

Obidva sprievody mestom sú vždy peknou pastvou pre oči i fotografov, preto si túto časť programu kežmarského Festivalu študentského remesla určite nenechajte ujsť.

Tak, pripravte si fotoaparáty a kamery! Návštevníci sprievodov sa určite majú na čo tešiť!