Vitajte na stránke Súkromnej spojenej školy, Biela voda, Kežmarok

Neučíme sa pre školu, ale pre život.

Seneca

 

Festival študentského remesla 2022 sa uskutočnil v dňoch 9. - 10. júna 2022. Bol rozdelený do viacero častí. Prvými dvomi časťami podujatia boli vo štvrtok 9. júna ekumenická pobožnosť a benefičný koncert.

Ekumenická pobožnosť sa uskutočnila v kežmarskom gréckokatolíckom chráme, pri príležitosti Európskeho roku mládeže. Slávili ju Mgr. Marián Sterančák, Mgr. Roman Porubän a prof. ThDr. PaedDr. SSLic. František Trstenský, PhD.

Charitatívne podujatie, benefičný koncert sa uskutočnil pod záštitou bývalého prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku. Podujatie, s posolstvom „Ak pomôžete jednému, pomáhate celému svetu...“, sa uskutočnilo v drevenom evanjelickom artikulárnom kostole. Výťažok z neho bol venovaný na úhradu nákladov spojených s rehabilitačným pobytom pre troch bývalých resp. súčasných našich žiakov školy, ktorí ju potrebujú vzhľadom na ich zhoršenie zdravotného stavu po covide, pričom jeden z nich je ležiaci v kóme. Vystúpila na ňom Lucia Gibarti a uskutočnilo sa aj Queen show.